Pert Plus
Pert Flex
E-Cad
Araç Taşıma
Pert Araç Satışı & Alışı
 
Lütfen e-mail adresinizi giriniz...
 
01 Pert Araçların Satın Alınması
EN-KA, mevcut uygulamadaki projesini geliştirirken, ülkemizde sigortalı araçların PERTOTAL olarak değerlendirmeye alınabilmesi için yaklaşık %70 oranında bir hasarın sözkonusu olduğunu ve bu oranın gerçekte Sigorta Şirketi ve Sigortalı açısından zarar verici olduğu gerçeğinden yola çıkmıştır.


02

EN-KA, anlaşmalı olduğu Sigorta Şirketlerinin Pert Araçlarını ( hasar oranının araç piyasa rayiç bedelinin %40'ının üzerine çıkmasından itibaren ) satın almaktadır. Bu uygulamada amaç sigorta şirketinin küçük hasarlar haricindeki onarım maliyeti ve süresi yüksek araçlarla ilgili problemler yaşamasını engelleyerek organizasyon ve operasyon yükünü hafifletmektir.

EN-KA, bu proje kapsamında değerlendirdiği hasarlı araçları satın alarak sigorta şirketlerine önemli ölçüde zaman kazandırmaktadır. Bu araçların bürokratik işlemlerinin tamamı EN-KA takibinde sonuçlandırılmaktadır.

03

Ayrıca , oluşan kaza sonucu aracını tekrar kullanmak istemeyen sigortalı da bu proje kapsamında, Sigorta Şirketinden en kısa sürede hasar tazminat ödemesini almakta ve bu sayede maksimum müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

EN-KA, Proje kapsamındaki hasarlı araçlarların bulunduğu yerden alınması ve Lojistik Saha Bölgelerine ulaştırılması konusunda Nakliye operasyonu da yönetmektedir.04

Pert Araçların EN-KA Tesislerinde Satışı
EN-KA, bugün itibariyle İSTANBUL Alibeyköy' de yaklaşık 5000 m² , İSTANBUL Maslak'ta yaklaşık 6000 m² SAMANDIRA' da 10.000 m² ve ANKARA'da 5.000 m² alanı olan Lojistik & Satış tesislerinde Hasarlı Araçların Satışını yapmaktadır. Aracı satın alan müşteriler adına yapılması gereken bürokratik işlemler EN-KA satış ekibi tarafından takip edilmektedir.

05

Ayrıca satın alınan aracın istenen yere nakliyesini EN-KA organize etmektedir.

Bu tesislerde hasarlı araçları satın almak isteyen müşteriler EN-KA personeli tarafından fiyat, araç teknik & donanım özellikleri vb. konularda bilgilendirilmektedirler.

 06

Pert Araçların Online Satış
EN-KA, satış portföyündeki araçları WEB SATIŞ PORTALİ 'ne taşıyarak müşterileriyle daha hızlı ve kolay iletişim kurmayı amaçlamaktadır.

Projeye test çalışmalarının sona ermesinden sonra Ekim 2003 tarihinde start verilmiş ve yer & mekan sınırı olmaksızın internet bağlantısıyla EN-KA Pert Araç Online Satış WEB sayfasına erişim sağlanmıştır.

07

Site kullanıcıları bu sayede araçların marka , model, tip, teknik & donanım özelikleri ile fotoğraflarını izleyebilmekte ve ilgilendikleri araç konusunda EN-KA ile bu sistem üzerinden iletişim kurabilmektedirler.

Türkiye'deki hasarlı araçların satışına farklı bir anlayışla çözümler üreten EN-KA bu projesiyle de kendi alanında teknolojiyi takip etme konusunda öncü olduğunu göstermektedir.